Dyrektor IT Grupy

Lokalizacja: Warszawa

Firma:

Naszym Klientem jest jedna z najszybciej rozwijających się polskich firm, właściciel marki konsumenckiej rozpoznawanej na blisko 50 rynkach na całym świecie. W związku z ambitnymi planami rozwoju, poszukujemy dla naszego Klienta doświadczonego menadżera, który obejmie stanowisko Dyrektora IT Grupy.

Głównym celem stanowiska jest budowa best-in-class środowiska IT wspierającego rozwój firmy.

Specyfika stanowiska wymaga spędzanie ok. 60% czasu w lokalizacji oddalonej o ok. 2h od Warszawy.

Główne zadania:

  • Opracowanie strategii rozwoju IT dla całej organizacji
  • Przygotowanie i wdrożenie docelowej architektury IT w organizacji
  • Wdrożenie modelu zarządzania projektami (PMO)
  • Przeprowadzenie organizacji przez upgrade SAP
  • Wspieranie klientów wewnętrznych (sprzedaż, marketing, produkcja, back-office) w wykorzystaniu najnowszych rozwiązań (big data, automatyzacja procesów, machine learnig, BI etc.)
  • Projektowanie systemów i rozwiązań B2B i B2C
  • Rozwój platformy E-commerce
  • Zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego, w tym ochronę informacji na poziomie infrastruktury, systemów i regulacji wewnętrznych

Profil idealnego kandydata:

  • Strategiczne spojrzenie poparte co najmniej doświadczeniem w roli Dyrektora IT z dużej i złożonej wewnętrznie organizacji
  • Co najmniej 10-letnie doświadczenie w IT, Znajomość specyfiki rozwiązań IT wspierających wszystkie obszary organizacji – produkcja, sprzedaż, marketing, back-office, e-commerce)
  • Praktyczne doświadczenie we wdrażaniu i rozwoju SAP
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami IT w branży produkcyjnej i retail (z rozproszoną siecią dystrybucji)
  • Doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowej strategii IT obejmującej docelową architekturę IT, sposób dostarczania projektów, ekosystem dostawców
  • Umiejętność zarządzania zmianą
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Komunikatywność, samodzielność, zorientowanie na cele biznesowe